PIVRNCOVO PIVO STÁLE ŽIJE!!!!

HISTORIE PIVRNCOVA PIVA

Jaká byla cesta piva značky PIVRNEC? Zajímavá a dlouhá. V roce 1996 se rozhodl pivovar Nošovice vyrábět "Pivrncovu jedenáctku", Ruda Pivrnec byl právě v roce 1996 maskotem české fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy v Anglii, kde jedenáctka sportovců skončila na stříbrné příčce.

Pivo se vyrábělo v pivovaru v Sedleci, jednak jako sudové a po republice začala vznikat síť Pivrncových hospod, druhak jako samozřejmě lahvové. Pivo bylo v každé lahvi stejné, ale etikety s vtipem se často měnily. Mohli jste si koupit Pivrncův koják či vyprošťovák a další lahvinky pod rozmanitými názvy. Poté přesídlila výroba piva do Velkých Popovic.

Další fúze pivovarů způsobilla složitější období, pivo odešlo do pivovaru v Lounech, následovala další změna a pivo se stalo součástí nabídky ústecké korporace Drinks Union. Po určitém čase přichází opět sloučení pivovarů pod jinou obchodní značku, Pivrnec chvíli spí, ale v roce přichází znovu pod názvem PIVRNCOVO PIVO, tentokrát opět ze severní Moravy, kde skoro před neuvěřitelnými dvaceti lety začínalo svou pouť.

Během své cesty zaznamenalo i úspěchy - jednak vyhrávalo v kvalitě a ceně (především ve firmě Drinks Union) a úspěch zaznamenaly v soutěžích i etikety(v době Radegastu i Velkých Popovic).Řekněte, kdo tohle dokáže?! jen všeuměl Ruda Pivrnec!


Pivovar Broumov, s.r.o.

Výroba nefiltrovaných a speciálních piv.

Telefon: +420 491 523 779
Fax: +420 491 523 780

www: pivovarbroumov.cz

Email: opat@pivovarbroumov.cz

Adresa: třída Osvobození 55, 550 01  Broumov-Velká Ves

GPS: změnit formát N 50°36.22068', E 16°20.10477'


 

Pivrncovo pivo

Pivrncovo pivo
 
Pivrncovo pivo
 
Pivrncovo pivo
 
Pivrncovo pivo
 
 
 
 

© Vytvořil: Tomáš Sedlák.cz | Mapa webu