Maškův chleba s Urbanem

Co frčí v létě? Výlety a pobyty v různých koutech republiky. Český národ je národem sběratelů, sběračů a šubrtů, proto z každého výletu a z navštíveného místa je důležité pořídit si turistickou známku nebo vizitku.

Ze Smržovky teď ale přichází nový turistický zářez – kreslený vtip Petra Urbana na bochníku vyhlášeného chleba z pekařství Jana Maška. A proč ne? Kreslená postavička Rudy Pivrnce je dozajista jedinečnou záležitostí, jak patří do Krkonoš Krakonoš, tak Pivrnec je neohrožený hrdina z Jizerských hor, a o oblíbenosti chleba z rodiny, která je nositelem pekařského fortele už po několik generací, o čemž svědčí frekvence zaparkovaných aut na rozhraní Smržovky a Tanvaldu, kde se pekařství nachází, i rozšiřující se síti prodejen po repulice, není pochyb.

Talisman z cest sice do šuplíku neschováte, ale zase se pobavíte a pochutnáte si, což v létě i po celý rok také není k zahození. Sportovní mluvou se dá říci, že spolupráce Mašek – Urban odstartovala svůj tandemový závod, jestli bude úspěšný, záleží na fanoušcích. Nápadů na veselou nabídku výborného pečiva je hodně, tak snad se budou zákazníkům líbit.

 
 

© Vytvořil: Tomáš Sedlák.cz | Mapa webu